Chcete žiť zdravo? Naučte sa povedať nie.

Konečne ste spravili veľký krok a rozhodli ste sa pre zdravý životný štýl? Stačí však jedna návšteva a vaša snaha môže byť zmarená. Je zvykom návšteve ponúknuť nejaké tie sladkosti či alkohol. Čo robiť v takom prípade? Stačí povedať nie! Že to neviete? Tak sa to naučte.

Prejsť na zdravý životný štýl je často náročnejšie ako to vyzerá. Predstavte si napríklad, že sa rozhodnete prestať s alkoholom. Skúste to niekomu povedať. Ten niekto vás buď vysmeje alebo vám povie, že nie ste normálny a bude krútiť nad vami hlavou, alebo si vypočujete už dávno obohranú pieseň: alkohol lieči všetko.

No vy ste teraz múdrejší.  Ste to vy čo ste sa rozhodli prestať, ste silný a odhodlaný. A to veľa ľuďom nevonia. Prečo? Pretože oni takí nie sú. Každý by chcel byť taký, že keď si raz niečo zaumieni, stojí si za tým nech sa deje čokoľvek. A vy ste to zvládli. Preto vytrvajte a nenechajte sa odradiť. Veď aj Napoleon Hill raz povedal, že preto ľudia nie sú úspešní, pretože počúvajú rodinu, známych, susedov a ďalších. Je to skutočne tak. Stojte si za svojim.

Viete čo chcete a preto nech vás neodradia rady a poučky iných. Nemusíte sa obávať odmietnutia od svojho okolia. Nakoniec si na to každý zvykne a začne vaše „výstrelky“ brať ako samozrejmosť. Už nikoho ani nenapadne niečo vám na to hovoriť. Prehrmí to, každý na to povie nejakú tu svoju múdrosť. Nakoniec sa s tým aj vy úplne stotožníte. A bude to skvelý pocit. Budete presne taký, akými ste si zaumienili sa stať a bude vás tak vnímať  aj vaše okolie. A vás už ani nenapadne podľahnúť.

Gallee_naucte sa povedat nie