10 dôvodov, prečo by ste nechceli žiť navždy

Každý odjakživa túži po nesmrteľnosti. Je to však naozaj to čo by ste chceli? Skutočne??? Po prečítaní nasledujúcich riadkov si to možno rozmyslíte. Prečo?

1. Boli by ste strašne osamelí

Všetci, ktorých milujete, by dávno umreli. Že by ste si našli nových známych? Tak by opäť umreli. Museli by ste sledovať ako starnú, zatiaľ čo vy by ste boli stále nažive. To by sa dalo vyriešiť tým, že každý by bol nesmrteľný. Ale čo by sa stalo potom?

2. Boli by sme preplnení

Zem má svoju kapacitu. Už teraz je na nej ľudí viac než dosť. Viete si predstaviť aké by to bolo, keby bol každý nesmrteľný? Deti by sa stále rodili, no nikto by neumieral. Veľmi rýchlo by sa Zem preplnila a my by sme sa nemali kde pohnúť.

3. Nič by ste si nepamätali

Pamätáte sa čo ste robili včera? Nie je problém, však? Ale spomeniete si, čo ste robili, keď ste mali päť? Asi ťažko. A čo keby ste žili večne? Síce by ste mali určite veľa krásnych zážitkov, no pamätali by ste si ich len málo.

4. Vyzerali by ste divne

Ľudský výzor sa mení. Každá ďalšia generácia je o niečo vyššia. Pokiaľ by ste boli jediný nesmrteľný na svete, za milión rokov by ste vyzerali čudne a ľudia by vás len sťažka prijali medzi seba. Viete si predstaviť, že by ste stretli ľudoopa? Asi by ste sa s ním neskamarátili.

5. Boli by ste zjazvení

Máte na tele nejakú jazvu? A viete si vypočítať, koľko jaziev by ste mali na tele za tisíc rokov? Síce by ste nemohli umrieť, no to vám nezaručuje, že by sa vám nič strašné nestalo. Predstavte si, koľko zranení by ste za tie roky mali a ako zničene by ste vyzerali.

6. Chýbali by vám nohy ruky

Každý rok pribudne na Slovensku viac ako 400 amputácií nôh. Predstavte si, koľko končatín by vám na tele ostalo, keby ste žili tisíc alebo milión rokov.

7. Boli by ste bezzubí

Viete ako vyzerá chrup 100-ročného starčeka? Predstavte si ako by vyzerali tie vaše o tisíc rokov.

8. Nudili by ste sa

Čo by ste robili, keby zanikla celá civilizácia? Vy by ste ostali na svete úplne osamote. Čo by  ste potom robili?

9. Upiekli by ste sa

Predstavte si, že by teplota na Zemi stúpla na 100°C. Síce by ste stále žili, no bolo by vám strašne teplo a ešte k tomu by ste boli upečení.

10. Večným Robinsonom

A čo stále stúpajúca hladina mora? Viete si predstaviť, že by celú Zem pokrylo more a vy by ste stále žili? To by ste sa ďalších milión rokov plavili na mory?

Tak ako? Stále by ste chceli žiť navždy?